ورق لوله میلگرد تفلون
تماس: 35098 (031)

تفاوت PTFE و PFA

در این مطلب قصد داریم تا با تفاوت های دو نوع از فلئوروپلیمرهای رایج صحبت کنیم. PTFE  و PFA که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند.

آشنایی با PTFE و PFA

PTFE:

پلی تترا فلئورو اتیلن یا همان تفلون یکی از فلئوروپلیمرها می باشد. این پلیمر کاربردهای متعددی در صنایع مختلف دارد.

PFA:

Perfluoroalkoxy alkanes یک نوع کوپلیمر ازهگزافلئوروپروپیلن و پرفلئورواترس می باشد. این ماده پس از کشف PTFE طی پروسه ای مشابه به وسیله دوپونت توسعه پیدا کرد.

PFA ویژگی های مشابه زیادی با تفلون دارد، اگر چه بزرگترین تفاوت میان این دو فلئوروپلیمر در پروسه ذوب آنها می باشد. PFA را می توان با روش های متداول قالبگیری تزریق و اکستروژن تولید نمود.

کاربردها

PTFE به عنوان روکش غیر چسبنده ای برای ظروف و بسیاری از وسایل مدرن امروزی مورد استفاده قرار می گیرد.کاربرد دیگر PTFE  به عنوان روان کننده است. با استفاده از این روش، PTFE به کاهش اصطکاک کمک می کند. از تفلون برای ساخت انواع قطعات آب بندی و مقاوم در برابر گازهای خورنده و مواد شیمیایی استفاده می شود.

PFA به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، انعطاف پذیری و شفافیت معمولاً برای تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

PTFE  و PFA دارای خواص ضد آب نیز می باشند.

تفاوت PTFE و PFA

PFA از نظر انعطاف پذیری به ویژه در مورد لوله، از PTFE  برتر است.

PTFE  نسبت به PFA کمی تحمل گرمایی بالاتری دارد.

PFA در مقایسه با PTFE جذب رطوبت بالاتر و هوازدگی بیشتری دارد.

PTFE و PFA ثابت دی الکتریک یکسان و فاکتور اتلاف تقریبا مشابهی دارند اما مقاومت دی الکتریک PFA  حدود سه الی چهار برابر PTFE می باشد.

ربات تفلون ایران

نظر سنجی مشتریان

× فروش ویژه! ورق پلی اورتان های پلیمر؛ تولید داخل با متریال اروپایی تماس با 35098-031