ورق لوله میلگرد تفلون
تماس: 35098 (031)

تفلون

تفلون

معرفی تفلون:

تفلون برند تجاری ثبت شده توسط کارخانه دوپونت آمریکا برای رزین فلئورو پلیمر است.

رزین فلئورو پلیمر تفلون PTFE قسمتی از خانواده بزرگ محصولات بر پایه فلئورین می باشند که شامل FEP و تفلون PFA و نیز فلئورو پلیمر Tefzel می باشد. تفاوت بین PTFE و PFA را با کیک بر روی این جمله برسی کنید.

این متریال ها می توانند یک رنج وسیع از تجهیزات و قطعاتی که نیاز به مشخصات مکانیکی، الکتریکی، شیمیایی، حرارتی، و مقاومت به سایش خوب را دارند بسازند.

پلیمر تفلون PTFE پلی تترا فلئورو اتیلن

پلیمر تفلون PTFE پلی تترا فلئورو اتیلن

خصوصیات PTFE

از ویژگی های کلی پلی تترا فلوئورو اتیلن، می توان موارد ذیل را برشمرد:

  • مقاومت شیمیایی بالا؛
  • اصطکاک پایین؛
  • خاصیت نچسب بودن؛
  • مقاومت به اشعه ی UV؛
  • عدم حساسیت به رطوبت؛
  • مقاومت دی الکتریک بالا؛
  • مقاومت در مقابل ضربه؛

کاربرد های تجاری و هم چنین جمع شدن تمام ویژگی های خوب در یک ماده از ویژگی های PTFE می باشد.

رزین های PTFE در کاربردهای صنعتی ، غذایی، نفت و گاز و … یا حتی صنایع نظامی به کار می روند.

PTFE امکان ترکیب شدن با تقویت کننده های زیادی از جمله کربن، فلزات و …. را دارد و این سبب به وجود آمدن انواع تفلن از جمله PTFE کربن 25% – PTFE کربن 35% – PTFE گرافیت 15% – PTFE برنز 25% – PTFE برنز 40% – PTFE گلاس 15% – PTFE گلاس مولی و حتی تفلون PEEK یا سایر پلیمرها نیز ترکیب خواهد شد.

اطلاعات و مباحثی که در این مطلب به آن اشاره می شود فقط جهت آگاهی از ویژگی های عمومی PTFE می باشد و توصیه می شود قبل از انتخاب یا طراحی قطعات تفلون ابتدا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید این به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان خواهد بود.

پلیمرتفلون ( PTFE ) از پلیمر تترا فلئورو اتیلن ها می باشد و معمولا در شرایط Cold Forming ( شکل پذیری سرد ) و یا تکنولوژی Sintering ( پخته شدن ) ساخته می شود. تفلن PTFE دارای تحمل حرارتی 260 درجه به طور دائم کار خواهد کرد.

در فرآیند های ساخت متفاوت ویژگی های فیزیکی متفاوتی برای PTFE بدست خواهد آمد و رسیدن به مشخصه ویژه ای نیز با تغییر فرآیند تولید برای تفلون امکان پذیر خواهد بود.

فرایند تولید PTFE تاثیر بیشتری در عملکرد قطعات تولید شده نسبت به اینکه آنها از متریال های دیگر باشند دارد.

برای مثال فشار شکل دهی، زمان پخت، مدت زمان سرد شدن، حفره های هوا و سطح کریستالی تاثیر بسیار زیادی در ویژگی های فیزیکی تفلون در کاربرد نهایی خواهد داشت به طور مثال مقاومت کششی، مقاومت الکتریکی و نفوذپذیری

انواع پلی تترا فلوئورو اتیلن PTFE چیست

در جدول زیر ویژگی هایی که به طور نسبی مستقل هستند از شرایط تولید را مشاهده می کنید.

شیمیایی:

ضد حریق – نچسب بودن – مقاوم به هوازدگی – حل شدن – مقاومت در برابر مواد شیمیایی

الکتریکی:

دی الکتریک کنستانت پایین – مقاومت ARC بالا – مقاومت سطح بالا – مقاومت Volume بالا

مکانیکی:

انعطاف پذیری در دمای پایین – ضریب اصطکاک پایین – پایداری در دمای بالا

رزین PTFE توسط تکنولوژی های متفاوتی تبدیل به قطعه خواهد شد که شامل رام اکسترود، اسکرواکسترودر، قالب گیری تحت فشار و پست اکسترودر توسط یک کمک اکسترودر می باشد.

تولیدات رام اکسترودر PTFE:

پروفیل تفلون، لوله های نازک PTFE با طول بلند، میلگرد PTFE با طول زیاد، انواع نوار PTFE

تولیدات اکسترودر پیچ ماردون:

لوله های PTFE  – شیلنگ PTFE – ورق PTFE – میلگرد PTFE

قالبگیری تحت فشار تفلون:

بوشن تفلون – میلگرد PTFE – ورق PTFE – گسکت PTFE – رینگ تفلون – آببند تفلونی و سایر قطعات تفلونی

این تکنولوژی ها دارای سه مرحله اساسی می باشند

شکل گیری سرد

پخت شدن

خنک شدن

این سه مرحله تولید بسته به نوع تولید در واقع به این صورت خواهد بود؛

  • شکل گیری سرد معمولا توسط یک فشار مکانیکی روی پودر تفلون و شکل پذیری آن درون یک قالب خواهد بود که در این حالت پودرها در دمای هوا به شکل قالب در خواهند آمد.
  • پخت شدن که با حرارت دادن به صورت کنترل شده جهت تشکیل پیوند های سطحی در پودر تفلون خواهد بود.
  • کنترل کریستاله شدن قطعه از طریق کنترل خنک سازی خواهد بود.

خرید تفلون

برای خرید آسان PTFE و سفارش محصولات پیش ساخته تفلون اعم از ورق – لوله – میلگرد – پکینگ – نوار و محصولات و قطعات نهایی PTFE در سراسر ایران با ما در تماس باشید.

تفلون ایران افتخار دارد تا با مشاوره رایگان برای تامین نیازهای شما در کنار شما باشد.

09120595977

تفلون PTFE چیست تفلون PTFE چیست تفلون PTFE چیستتاریخچه پلی تترا فلئورو اتیلن یا تفلون ( PTFE ) چیست ؟این پلیمر در سال 1938 به طور تصادفی توسط plunkett کشف شد. در حالی که وی در حال تلاش کردن برای ساختن و تولید یک خنک کننده ی CFC بود. این پلیمر در دستگاه فشار آزمایشگاه پلانکت پلیمرسازی شد (در این واکنش آهن جداره ی ظرف به عنوان کاتالیزور عمل کرد).در سال 1941 این پلیمر ثبت شد و سه سال بعد با نام تجاری تفلونثبت گردید.
تفلون تفلون تفلونمعرفی تفلون: تفلون برند تجاری ثبت شده توسط کارخانه دوپونت آمریکا برای رزین فلئورو پلیمر است.رزین فلئورو پلیمر تفلون PTFE قسمتی از خوانواده بزرگ محصولات بر پایه فلئورین می باشند که شامل FEP و تفلون PFA و نیز فلئورو پلیمر Tefzel می باشد.این متریال ها می توانند یک رنج وسیع از تجهیزات و قطعاتی که نیاز به مشخصات مکانیکی، الکتریکی، شیمیایی، حرارتی، و مقاومت به سایش خوب را دارند بسازند.
پوشش تفلون پوشش تفلون پوشش تفلون PTFE Coatingپلی تترا فلئورو اتیلن یا تفلون PTFE پوشش نچسب پوشش نچسب تفلون دو نوع سیستم پوشش می باشدپرایمر یا اولیه تاپ کوت یا پوشش نهایی این محصولات دارای دمای عملکردی بالا تا 260 درجه سانتیگراد می باشند و ضریب سایش بسیار پایین، مقاومت به خوردگی بالا و مقاومت در برابر اسید و باز عالی هستند. تفلون در این نوع مصرف به صورت مایع می باشد.

ربات تفلون ایران

نظر سنجی مشتریان

× فروش ویژه! ورق پلی اورتان های پلیمر؛ تولید داخل با متریال اروپایی تماس با 35098-031