ورق لوله میلگرد تفلون
تماس: 35098 (031)

مکانیکال سیل

مکانیکال سیل (mechanical seal) یا آب بند مکانیکی در سیستم های مختلف برای جلوگیری از نشتی استفاده می شود. انواع مختلف مکانیکال سیل جهت کاربردهای مختلفی به کار برده می شوند.

در بعضی موارد، عملکرد مکانیکال سیل، نگه داشتن رطوبت است تا از تجهیزات در شرایط مرطوب استفاده شود. در سایر کاربردها، مکانیکال سیل برای حفظ روغن کاری در محل، بدون آلودگی استفاده می شود.

آب بند مکانیکی برای صنعت و کشاورزی و همچنین طیف وسیعی از فناوری های شخصی روزمره مانند اتومبیل و لوازم خانگی بسیار حیاتی است. بنابراین سیل مکانیکی دقیقاً چیست و چه تفاوتی با انواع دیگر سیل ها دارد.

اجزا مکانیکال سیل (mechanical seal)

مکانیکال سیل دارای یک قطعه چرخان و یک قطعه ثابت و همچنین یک فنر برای نگه داشتن فشار دو قسمت در کنار هم است.

نوع فنر متفاوت است، می تواند یک فنر ساده یا چیزی پیچیده تر باشد. قطعه ثابت معمولاً در جای خود با یک اورینگ نگهداری می شود که عملکرد آب بندی را انجام می دهد و به عنوان کوسن عمل می کند. قطعه متحرک به طور معمول شافت است. آب بندی با واسط بین قسمتهای ثابت و متحرک حاصل می شود.

مکانیکال سیل مناسب باعث افزایش بهره وری و طول عمر تجهیزات می شود و به نگهداری کمتری نیاز دارد. همچنین سایش و پارگی ماشین آلات را به حداقل می رساند.

مزیت آب بند مکانیکی نسبت به گلند پکینگ (gland packing) چیست؟

آب بند مکانیکی نزدیک به 100 سال پیش شروع به کار کرد، زیرا فناوری از تجهیزات محرک بخار گرفته تا موتور الکتریکی تکامل می یابد. قبل از توسعه مکانیکال سیل، از گلند پکینگ به عنوان آب بند در قطعات متحرک استفاده می شد. گلند پکینگ به معنای واقعی کلمه منطقه اطراف شافت را مانند طنابی از مواد پلاستیکی بسته بندی می کند. بین محور شافت و محفظه شافت بسته بندی می شود. اما با توسعه فناوری، کاستی های گلند پکینگ آشکار شد. با این حال، گلند پکینگ هنوز هم در برخی از سیستم های امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

سایش قطعات متحرک باعث ایجاد گرما می شود که این امر تأثیر منفی بر روی گلند پکینگ دارد. این پکینگ باید روغن کاری شود اما اگر پکینگ به صورت صحیح بسته نشود باعث هدر رفت روان کار می شود. از طرف دیگر اگر بیش از حد کشیده شود و محکم باشد باعث صدمه زدن به شافت می شود بنابراین از گلند پکینگ ها باید به صورت مستمر و مداوم نگهداری شود.

یک مکانیکال سیل نیاز به نگهداری و انرژی کمتری دارد و هزینه هدر رفت و تمیز کاری آن چنانی ندارد. این ها مزیت های استفاده نسبت به گلند پکینگ می باشد.

 

 

گسکت گسکت گسکت GASKET گسکت GASKET عضو آب بندی است که بین دو پیشانی فلنج قرار می گیرد و با استفاده از نیروی فشاری مجموعه ای از پیچ ها که در اطراف محیط لبه های فلنج قرار دارند، نگه داشته می شود .گسکتها از مواد مختلفی در کاربردهای مختلف ساخته می شوند. گسکت ها باید به گونه ای ساخته و انتخاب شوند که در مدت زمان اتصالشان بتوانند در دما و فشارهای سیال عمر کنند.
پیستون رینگ و رایدر رینگ پیستون رینگ و رایدر رینگ پیستون رینگ و رایدر رینگپیستون رینگ و رایدر رینگ های سپاهان پلیمر برای کاربرد های مهندسی و به طور خاص متناسب با پارامتر های عملیاتی شما برای طیف وسیعی از شرایط عملیاتی طراحی و ساخته می شود.نکات پر اهمیت پیستون رینگ و رایدر رینگ توانایی آببندی بسیار عالی راهنمای پیستون دقت بالای ماشین کاری استفاده از متریال مناسب طراحی ویژه برای هر کاربرد به صورت اختصاصی
پره پمپ وکیوم پره پمپ وکیوم پره پمپ وکیوم یا اصطلاحا Rotary پره های کربنی پمپ وکیوم در واقع در داخل شیارهای قسمت دوار یک پمپ وکیوم قرار گرفته که بسته به چرخش پمپ این تیغه ها و سیال یا گاز داخل پمپ از متریال های کربن، فیبر نخ دار، فیبر استخوانی یا اپکسی گلاس استفاده می شود.از داخل قسمت شیاردار روتاری ( ROTARY ) خارج شده و به دیوار پمپ می چسبند تا در هنگام چرخش آببندی کامل صورت پذیرد.
آببند شیر پروانه ای آببند شیر پروانه ای آببند شیر پروانه ای تفلون تفلون یک پلیمر با ویژگی های بسیار منحصر به فردی است اما علت استفاده از آن به عنوان آب بند شیر پروانه ای در صنایعی همچون نفت و گاز و پتروشیمی این است که تفلون دارای مقاومت بالایی در برابر محیط های اسید و باز است. هم چنین تفلون تا 260 درجه تحمل حرارتی دارد و پایین ترین ضریب سایش را در بین تمامی پلیمر ها دارد و همین ویژگی ها باعث شده تا تفلون ایران قطعات آببند شیرهای پروانه ای تفلونی را طراحی و بسازد و در خدمت صنعت نفت و گاز و پتروشیمی باشد.
بک آپ رینگ بک آپ رینگ با توجه به نام بک آپ رینگ و بر خلاف تصور مردم هیچ گاه بک آپ رینگ ها به عنوان آب بندی استفاده نشده اند و همیشه به منظور حفاظت و پشتیبانی از اجزا دیگر یک پکینگ آب بند در نظر گرفته می شود.معمولا بک آپ رینگ ها دارای مقاطع مستطیل شکل هستند که در فرم های گوناگون ساخته می شوند.بک آپ رینگ ها معمولا در یک شیار به همراه اجزا آب بند ک معمولا آب بندهای الاستومری هستند که ترجیحا نوع اورینگ از متریال های NBR, HNBR, VITON و پلی اورتان می باشند قرار میگیرد.بک آپ رینگ ها باید در یک تلورانس بسیار دقیق ماشین کاری شوند تا از بیرون زدگی آببندهای الاستومری همچون پلی اورتان جلوگیری کنند.

ربات تفلون ایران

نظر سنجی مشتریان

× فروش ویژه! ورق پلی اورتان های پلیمر؛ تولید داخل با متریال اروپایی تماس با 35098-031