ورق لوله میلگرد تفلون
تماس: 35098 (031)

پیستون رینگ و رایدر رینگ

پیستون رینگ و رایدر رینگ

 

پیستون رینگ و رایدر رینگ های سپاهان پلیمر برای کاربرد های مهندسی و به طور خاص متناسب با پارامتر های عملیاتی شما برای طیف وسیعی از شرایط عملیاتی طراحی و ساخته می شود.

نکات پر اهمیت پیستون رینگ و رایدر رینگ

  • توانایی آببندی بسیار عالی
  • راهنمای پیستون
  • دقت بالای ماشین کاری
  • استفاده از متریال مناسب
  • طراحی ویژه برای هر کاربرد به صورت اختصاصی

انواع مختلف پیستون رینگ ، رایدر رینگ و نوار رایدر آببندی های گوناگونی را برای طیف وسیعی از کمپرسور ها فراهم می کند.

تفلون ایران با به کارگیری طیف وسیعی از پلیمرهای استاندارد و مواد ویژه، و تجربه در زمینه ساخت کمپرسور رینگ ها؛ بهترین آببندی را همراه با سایش کمتر و طول عمر بیشتر به شما ارائه می کند.

فرآیند تولید در سپاهان پلیمر مجهز به تکنولوژی های پیشرفته و بکارگیری دقیق ترین ماشین آلات که توسط متخصصین مجرب و کارآمد به کارگیری می شود.

 

پیستون رینگ

برای اینکه پیستون درون سیلندر حرکت کند، باید فاصله ای بین سیلندر و پیستون وجود داشته باشد.

اما این شکاف به پیستون اجازه نمی دهد تا گاز یا مایع را در بالای پیستون فشرده کند.

همچنین گاز یا مایع داخل سیلندر بر اثر فشار پیستون ممکن است نشت کند. برای جلوگیری ازین دو مشکل پیستون رینگ طراحی و ساخته می شود تا در داخل شیارهایی در بدنه ی پیستون نصب گردد. کمپرسور رینگ ها می توانند در داخل شیار پیستون یا در داخل شیار سیلندر یا اصطلاحا گلو نصب شوند.

وجود یک شکاف در بدنه کمپرسور رینگ باعث می شود تا ما به راحتی بتوانیم آنرا در داخل شیار پیستون نصب و راه اندازی بکنیم و به همین خاطر است که معمولا دو عدد کمپرسور رینگ را در داخل پیستون نصب می کنند تا شکاف ها به صورت متقاطع در جهت خلاف یکدیگر قرار بگیرند و آببندی کامل صورت گردد.

 

پیستون رینگ و رایدر رینگ های تفلون

 

پیستون رینگ تفلون و رایدر رینگ های تفلون برای کاربرد های خشک و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته می شوند.

این قطعات به طور قابل توجهی باعث کاهش هزینه ها می شود. تفلون ایران این پیستون رینگ ها و رایدر رینگ ها را برای طیف وسیعی از صنایع طراحی و تولید می نماید.

این محصولات به لطف تکنولوژی پیشرفته و سال ها تجربه ما با پروژه های مشتریان بی شماری ساخته شده است.

 

مشخصات پیستون رینگ و رایدر رینگ های تفلون

 

ضریب اصطکاک بسیار کم در سایش با فلزات و پلاستیک

آببند و گاید رینگ برای پیستون های یک تکه

تحمل حرارتی بالا از -200 تا 260 درجه سانتیگراد

مقاومت شیمیایی بالا در محیط های جامد، مایع و گازی

غیر قابل اشتعال

فیزیولیژیکی خنثی در محدوده دمای مشخص شده

 

کاربردهای پیستون رینگ و رایدر رینگ های تفلون

 

استفاده درکمپرسورهای عملیاتی پر روغن و کم روغن

پمپ چرخنده گازی

گاز مایع و پمپ وکیوم

توسعه ماشین آلات

صنعت غذا، صنعت داروسازی و دندانپزشکی

سیستم های تهویه مطبوع

 

انواع پیستون رینگ تفلون

 

اتصال مستقیم

پیستون رینگ اتصال مستقیم

پیستون رینگ اتصال مستقیم

پیستون رینگ با اتصال مستقیم برای آببندی در قطعات با اختلاف فشارهای بالای 15 بار استفاده می شود.

با توجه به شکاف این نوع پیستون رینگ ها نشتی بسیار ناچیزی نسبت به پیستون رینگ های مورب دارند.

با توجه به سرعت بالای کمپرسور (rpm) که به طور معمول امروزه به دست می آیند، از دست دادن نشت گازتنها تاثیر جزئی بر عملکرد کمپرسور دارد. میزان نشت گاز در این نوع کمپرسور رینگ ناچیز است.

اتصال مورب

پیستون رینگ با اتصال مورب

پیستون رینگ با اتصال مورب

پیستون رینگ ها با مفاصل مورب نیز برای فشار های بالاتر از 15 بار استفاده می شود.

درهنگام عملکرد، اثر آببندی اتصال مورب قطعا از پیستون رینگ ها با یک اتصال مستقیم بهتر است.

اتصال همپوشانی

پیستون رینگ با اتصال هم پوشانی

پیستون رینگ با اتصال هم پوشانی

این نوع پیستون رینگ آببندی بسیار خوبی را تامین می کند. به همین دلیل است که برای مخازن گازهای ویژه با وزن سبک استفاده می شود. با توجه به استرس خمش و خطر شکست در مناطق همپوشانی، پیستون رینگ با اتصالات همپوشانی باید فقط در کمپرسورهایی که دارای فشار حداکثر 15 بار هستند استفاده شود.

اتصال گازی

پیستون رینگ با اتصال گازی

پیستون رینگ با اتصال گازی

این نوع پیستون رینگ دارای بهترین آببندی است. طراحی خاص این اتصال، نشتی را به حداقل ممکن می رساند. فشار دیفرانسیل به حدکثر 15 بار می رسد. در موقع اسمبل کردن به این نکته توجه داشته باشید که آببند فقط در یک جهت فشار آببندی کاملی دارد.

 

انواع گاید رینگ تفلون PTFE

اتصال مستقیم

اتصال مستقیم تفلون

اتصال مورب

اتصال مورب تفلون

یک تکه

یک تکه تفلون

اتصال مستقیم شانه ای

اتصال شانه ای تفلون

 

محصولات مرتبط تفلون PTFE

گسکت گسکت گسکت GASKET گسکت GASKET عضو آب بندی است که بین دو پیشانی فلنج قرار می گیرد و با استفاده از نیروی فشاری مجموعه ای از پیچ ها که در اطراف محیط لبه های فلنج قرار دارند، نگه داشته می شود .گسکتها از مواد مختلفی در کاربردهای مختلف ساخته می شوند. گسکت ها باید به گونه ای ساخته و انتخاب شوند که در مدت زمان اتصالشان بتوانند در دما و فشارهای سیال عمر کنند.
پیستون رینگ و رایدر رینگ پیستون رینگ و رایدر رینگ پیستون رینگ و رایدر رینگپیستون رینگ و رایدر رینگ های سپاهان پلیمر برای کاربرد های مهندسی و به طور خاص متناسب با پارامتر های عملیاتی شما برای طیف وسیعی از شرایط عملیاتی طراحی و ساخته می شود.نکات پر اهمیت پیستون رینگ و رایدر رینگ توانایی آببندی بسیار عالی راهنمای پیستون دقت بالای ماشین کاری استفاده از متریال مناسب طراحی ویژه برای هر کاربرد به صورت اختصاصی
پره پمپ وکیوم پره پمپ وکیوم پره پمپ وکیوم یا اصطلاحا Rotary پره های کربنی پمپ وکیوم در واقع در داخل شیارهای قسمت دوار یک پمپ وکیوم قرار گرفته که بسته به چرخش پمپ این تیغه ها و سیال یا گاز داخل پمپ از متریال های کربن، فیبر نخ دار، فیبر استخوانی یا اپکسی گلاس استفاده می شود.از داخل قسمت شیاردار روتاری ( ROTARY ) خارج شده و به دیوار پمپ می چسبند تا در هنگام چرخش آببندی کامل صورت پذیرد.
آببند شیر پروانه ای آببند شیر پروانه ای آببند شیر پروانه ای تفلون تفلون یک پلیمر با ویژگی های بسیار منحصر به فردی است اما علت استفاده از آن به عنوان آب بند شیر پروانه ای در صنایعی همچون نفت و گاز و پتروشیمی این است که تفلون دارای مقاومت بالایی در برابر محیط های اسید و باز است. هم چنین تفلون تا 260 درجه تحمل حرارتی دارد و پایین ترین ضریب سایش را در بین تمامی پلیمر ها دارد و همین ویژگی ها باعث شده تا تفلون ایران قطعات آببند شیرهای پروانه ای تفلونی را طراحی و بسازد و در خدمت صنعت نفت و گاز و پتروشیمی باشد.
بک آپ رینگ بک آپ رینگ با توجه به نام بک آپ رینگ و بر خلاف تصور مردم هیچ گاه بک آپ رینگ ها به عنوان آب بندی استفاده نشده اند و همیشه به منظور حفاظت و پشتیبانی از اجزا دیگر یک پکینگ آب بند در نظر گرفته می شود.معمولا بک آپ رینگ ها دارای مقاطع مستطیل شکل هستند که در فرم های گوناگون ساخته می شوند.بک آپ رینگ ها معمولا در یک شیار به همراه اجزا آب بند ک معمولا آب بندهای الاستومری هستند که ترجیحا نوع اورینگ از متریال های NBR, HNBR, VITON و پلی اورتان می باشند قرار میگیرد.بک آپ رینگ ها باید در یک تلورانس بسیار دقیق ماشین کاری شوند تا از بیرون زدگی آببندهای الاستومری همچون پلی اورتان جلوگیری کنند.

ربات تفلون ایران

نظر سنجی مشتریان

× فروش ویژه! ورق پلی اورتان های پلیمر؛ تولید داخل با متریال اروپایی تماس با 35098-031