ورق لوله میلگرد تفلون
تماس: 35098 (031)

آببند شیر پروانه ای

آببند شیر پروانه ای چیست؟

برای آببندی شیرهای پروانه ای از انواع مختلف آببندها با متریال مختلف استفاده می شود اما در ادامه توضیح خواهیم داد که شیر پروانه ای چیست و چرا از آببند تفلون برای آن استفاده می شود. تفلون ایران سازنده انواع آببند شیر پروانه ای از جنس تفلون برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می باشد.

شيرهاي پروانه ای (Butterfly valve) چیست؟

شیر پروانه ای  ( باترفلای ولو يكي ) از ساده‌ترين شيرهايي كه كاربرد صنعتي آن در واحدهاي نفت و پتروشيمي متداول است شير صنعتي پروانه‌اي است. ساختمان آن از يك بدنه معمولي و يك صفحه مدور كه تقريباً در وسط قرار دارد تشكيل شده است. اين صفحه حول ميله‌اي در حدود نود درجه مي‌گردد و بوسيله اهرمي به قسمت حركت دهنده شير وصل مي‌باشد. اين محرك ممكن است دستي يا بوسيله فشار هوا يا برق باشد. شيرهاي پروانه اي كوچك را در اندازه‌هاي 1 اينچ الي 24 اينچ مي‌سازنند.

[caption id="attachment_270" align="aligncenter" width="600"]آببند پمپ پروانه ای تفلون آببند شیر پروانه ای تفلون قرار داده شده بر روی شیر پروانه ای[/caption]

موارد استفاده از شيرهاي پروانه ای

1 – ايستگاه نيروي حرارتی

2 – ايستگاه نيروي هيدروليكی

3 – صنايع ، بخصوص صنايع نفت، گاز، پتروشيمی و ساير رشته‌های صنعتی

4 – در مورد لوله كشی آب و فاضلاب

مزایای  شير پروانه ای

1 – كم بودن وزن و اندازه (سبك وزن بودن)

2 – عدم لزوم به تكيه گاه اضافي

3 – سوار كردن فوري و افت فشار كم

4 – استفاده از محرك (ساده و آسان)

5 – استفاده از شير براي بستن و باز كردن و كنترل كردن سيال

معایب شیر پروانه ای

احتیاج به گشتاور بالا برای کنترل حرکت دیسک قابل هدایت نیست و تحت تاثیر تلاطم جریان است مستعد ابتلا به کاویتاسیون در جریان های پایین تر یکی ازمعایب شیر پروانه ای این است که قسمتی از دیسک همیشه در معرض جریان است حتی در حالت کاملا باز, بنابراین استفاده از شیر پروانه ای همیشه منجر به تغییر فشار می شود.

آببند شیر پروانه ای تفلون

تفلون یک پلیمر با ویژگی های بسیار منحصر به فردی است اما علت استفاده از آن به عنوان آب بند شیر پروانه ای در صنایعی همچون نفت و گاز و پتروشیمی این است که تفلون دارای مقاومت بالایی در برابر محیط های اسید و باز است. هم چنین تفلون تا 260 درجه تحمل حرارتی دارد و پایین ترین ضریب سایش را در بین تمامی پلیمر ها دارد و همین ویژگی ها باعث شده تا تفلون ایران قطعات آببند شیرهای پروانه ای تفلونی را طراحی و بسازد و در خدمت صنعت نفت و گاز و پتروشیمی باشد.

در پایین می توانید مدل سه بعدی آببند شیر پروانه ای تفلون را به وضوح و با جزییات مشاهده نمایید.

 

ربات تفلون ایران

نظر سنجی مشتریان

× فروش ویژه! ورق پلی اورتان های پلیمر؛ تولید داخل با متریال اروپایی تماس با 35098-031